European Cardiologist Certificate
ÖZGEÇMİŞ

PROF. DR. İBRAHİM BARAN

HAKKIMIZDA

KISACA ÖZGEÇMİŞ

Prof. Dr. İbrahim BARAN 23.02.1967 tarihinde Nevşehir’in Kozaklı İlçesinde dünyaya gelmiştiri. İlk ve ortaokulu Bursa’da tamamlamış. 1982 yılında Türkiye 54. sü olarak İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nde lise eğitimine başlamıştır. 1984 ve 1985 yıllarında TÜBİTAK liselerarası bilgi yarışmasında Kimya dalında 2 kez birinci olmuştur. Yine TÜBİTAK liseler arası proje yarışmasında Kimya dalında 1984 yılında Türkiye ikincisi 1985 yılında Türkiye birincisi olmuştur. 1985 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nde (Çapa) tıp eğitimine başlamıştır.

1991 yılında Tıp fakültesinden mezun olmuştur. 1991-1992 yılları arasında bir yıl süreyle Sinop ili Boyabat ilçesi SSK Dispanserinde mecburi hizmet yapmıştır. 1992 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’nda Kardiyoloji ihtisasına başlamıştır. 1997 yılında Kardiyoloji uzmanı, 2000 yılında Yardımcı Doçent olmuş, 2001 yılında “European Cardiologist” diploması almıştır. 20 Mart 2006 tarihinde Doçent unvanı almıştır. 27.10.2011 tarihinde Profesör ünvanı almıştır.

Prof. Dr. İbrahim Baran yurt dışında değişik dönemlerde eğitimler almıştır.2003 yılında Amerika Birleşik Devletleri Cleveland Clinic Foundation’da İnvaziv Kardiyoloji, kompleks koroner işlemler ve intravasküler ultrason (IVUS) alanında çalışmıştır. 2005 yılında İsviçre Cenevre’de kalp yetmezliğinde kalp pili tedavisi (CRT) eğitimi, 2011 yılında Almanya Hamburg’da dondurmalı ablasyon (Cryoablasyon) eğitimi almıştır.


Özel ilgi alanı Kardiyak Aritmi ve Elektrofizyoloji olup 2000 yılından beri aritmilerin kateter ablasyonu ve komplike kalp pili (pacemaker) sorunlarının çözümü üzerinde çalışmaktadır. Aritmilerin ilaçla tedavisi, aritmilerin kateter ablasyonla tedavisi ve sorunlu kalp pillerinin düzeltilmesinde uzun yıllar Güney Marmara bölgesinin tek uzmanı olarak görev yapmıştır. Bu alanda yeni uzmanlar yetişmesine katkı sağlamıştır ve Güney Marmara bölgesinde en fazla deneyime sahip aritmi uzmanıdır.


Prof. Dr. İbrahim Baran; Türk Kardiyoloji Derneği, Aritmi Çalışma Grubu ve Avrupa Kardiyoloji Derneği üyesidir. İngilizce bilmektedir. Evli, iki çocuk babasıdır.

RİTİM BOZUKLUĞU TEDAVİSİ

EFÇ ABLASYON

Kalpte sorun tespit edildiğinde ritim bozukluklarının tedavi edildiği uygulamadır.

DETAYLI BİLGİ
ARİTMİ "ÇARPINTI"

RİTİM BOZUKLUĞU

Kalp atışınızın rahatsızlık verici bir şekilde hissettiğinizde "çarpıntım var" diyebilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ
ICD, CRT, CRT-ICD

KALP PİLLERİ

Kalbin ritmini oluşturan, düzenleyen ve intrakardiyak şok uygulayabilen cihazlardır.

DETAYLI BİLGİ

RANDEVU ve AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN BİZE ULAŞINIZ.

Soru ve Sorunlarınız için lütfen bize ulaşınız.